Fani tenisa stołowego musieli czekać na tę wiadomość dwa lata. Po ponad 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią w Boguszynie znów się odbędą zawody dla wszystkich amatorów tenisa stołowego. 

 XXIV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą został przełożony w 2020 roku na czas nieokreślony. Tradycyjne coroczne rozgrywki w gminie Nowe Miasto przez 16 lat odbywały się w Kolniczkach, ale od 2013 roku zmieniono miejsce na Boguszyn, gdzie od początku w organizacji pomagają Łukasz Wachowiak i Daria Kowalska. 

Na szczęście po dwóch latach znane i uwielbiane w regionie zawody znów się odbędą. Turniej będzie mieć miejsce w dniach 12-13 marca w sali przy Szkole Podstawowej w Boguszynie.

Harmonogram spotkania

Turniej rozpoczyna się w sobotę 12 marca o godzinie 9:00. Zagrają kategorie: 

  • szkoła podstawowa klasy 1-6 – dziewczęta i chłopcy
  • szkoła podstawowa klasa 7-8 – dziewczęta i chłopcy.

Zapisy trwają do godziny 8:45.

Natomiast po rozgrywkach młodzików, od godziny 13:00, zagrają: 

  • amatorzy od 16-stu do 45 lat (2006-1977), (niestowarzyszeni, bez licencji PZTS), 
  • amatorzy powyżej 46 lat (1976 i starsi, niestowarzyszeni, bez licencji PZTS), 
  • kobiety od 16 lat. 

Jak informują organizatorzy, zapisy potrwają do 12:45.

W drugi dzień rozgrywek, w niedzielę 13 marca od godziny 9:00 rywalizować będzie kategoria open, czyli uczestnicy od 15 lat,  którzy mogą być zawodnikami z licencją PZTS. Zapisy do godziny 8:45.

W każdej kategorii pierwsze trzy miejsca otrzymają puchary i dyplomy. Sponsorem tych nagród jest Rada Gminy Nowe Miasto nad Wartą. Dla czołowych miejsc przewidziano również inne pamiątkowe upominki od okolicznych sponsorów. 

Warto pamiętać, że trzeba uiścić wpisowe w wysokości 10 zł, które obowiązuje wszystkie kategorie oprócz szkół podstawowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Boguszynie.

Powodzenia!