Dzień wcześniej, to znaczy wczoraj, Małgorzata Bogucka ujawniła kolejny wymiar swojej kreatywności. Tym razem przyszła pora na jej umiejętności ilustratorskie. W Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej zorganizowany został wernisaż, który przyciągnął sporo miłośników sztuki.

Podczas spotkania głos zabrał wicestarosta Sebastian Burdzy. Zaczynając od omówienia artystycznej drogi Boguckiej, przeprowadził następnie z nią wywiad, dając publiczności szansę na bliższe poznanie autorki prezentowanych prac.

– Nazwałem wystawę ILLUSTRA’TIO, ponieważ skupiam się na ilustracjach – to małe obrazki, które mają za zadanie dopełnić, rozświetlić i tłumaczyć wybrany tekst. Chociaż w moim przypadku nie zawsze jest to tekst. Często są to obrazy moich myśli, idei czy snów. Ilustracje bywają czasami pomniejszane i traktowane jako forma sztuki o mniejszych aspiracjach. Ja jednak przywiązuję do nich dużą wagę – mówiła artystka.

Obecni na spotkaniu goście mogli dowiedzieć się nie tylko o procesie twórczym Boguckiej, ale również dowiedzieć się, które z jej prac są dla niej specjalne i kiedy planuje kolejną wystawę. Duże emocje wywołało losowanie ceramicznych dzieł artystki. Program artystyczny dopełnił występ zespołu Minęło Band, tym razem w akustycznym aranżacji.