Po tragicznym zdarzeniu, jakim była śmierć 18-letniej mieszkanki Ostrzeszowa (województwo wielkopolskie), która zgłosiła się do szpitala z objawami zatrucia pokarmowego, służby sanitarne podjęły działania. Mimo iż dziewczyna po badaniach została odesłana do domu, następnego dnia niestety zmarła. W związku z tą tragiczną sytuacją, Inspektor Sanitarny w Ostrzeszowie zainicjował kontrolę w sklepie spożywczym, gdzie młoda kobieta najprawdopodobniej dokonywała zakupów. Równocześnie prowadzone jest śledztwo dotyczące postępowania lekarzy.

Informacje o kontroli przeprowadzanej w jednym z miejscowych sklepów spożywczych, gdzie 18-latka prawdopodobnie kupowała produkty, które wywołały objawy zatrucia, zostały przekazane przez Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego.

Lekarz medycyny Emilia Adamiak poinformowała, iż od godziny 6:00 rano w poniedziałek, personel sanepidu w Ostrzeszowie przeprowadzał kontrolę w sklepie spożywczym, który mógł być źródłem produktów, które zjadła dziewczyna.

– Pobierane są próbki żywności na podstawie zlokalizowanego paragonu – wyjaśniła szefowa ostrzeszowskiego sanepidu. Podkreśliła również, że rezultaty badań będą dostępne za kilka dni.