Tragiczne zdarzenie miało miejsce we wtorek, 3 stycznia, na drodze wojewódzkiej nr 432. Konkretnie, doszło do niego na odcinku tej drogi przechodzącym przez Zbrudzewo, w pobliżu ulicy Ametystowej. Dwa samochody osobowe zderzyły się tam ze sobą, co wymagało natychmiastowej interwencji służb ratunkowych. Na miejscu pojawił się nawet śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, co pokazuje powagę sytuacji.

Informacja o tym zdarzeniu została przekazana do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Śremie. Zgłoszenie wpłynęło tam o godzinie 10:23. To właśnie wtedy dowiedzieli się o zderzeniu dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 432, pomiędzy Śremem a Zaniemyślem, dokładnie przy ulicy Ametystowej w Zbrudzewie.

Na miejsce zostały niezwłocznie skierowane odpowiednie służby ratownicze. Było to dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Śremie, a także druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących zarówno w Niesłabinie, jak i w Śremie. Było to działanie wymagane wobec powagi zaistniałego zdarzenia.