Poranek w powiecie średzkim był niespokojny ze względu na dramatyczne zdarzenie drogowe, które miało miejsce na drodze krajowej nr 11 (DK11). W środku tygodnia, dokładnie w środę, doszło tam do tragicznego wypadku. Na miejscu natychmiast znalazły się służby ratunkowe oraz funkcjonariusze policji. Dodatkowo, na miejsce zdarzenia wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które pospieszyło na pomoc swoim śmigłowcem.

Wstępne doniesienia mówią o trzech osobach, które ucierpiały w wyniku tego strasznego zdarzenia pod Środą Wielkopolską. Na drodze DK11, która prowadzi przez tę okolicę, doszło do niebezpiecznego zderzenia dwóch samochodów osobowych: seata i opla.

Do wypadku doszło w miejscowości Miąskowo około godziny 10:00. Seatem podróżowały dwie osoby – mieszkaniec powiatu średzkiego i mieszkanka powiatu jarocińskiego. Opel natomiast był prowadzony przez mieszkańca powiatu poznańskiego. Służby ratunkowe, w tym straż pożarna, medycy ratownicy i policja, natychmiast rozpoczęły prace na miejscu zdarzenia. Wsparcie z powietrza zapewnił śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.