27-letni mieszkaniec Gminy Września został ujęty przez policję po tym, jak pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową. Wypadkowi, do którego doszło w piątkowe popołudnie w miejscowości Kołaczkowo, na ulicy Krakowskiej, towarzyszyły poważne szkody materialne.

Adam Wojciński, młodszy aspirant i oficer prasowy policji we Wrześni, szczegółowo opisuje przebieg zdarzenia. Mężczyzna jadący Fordem Puma nie zdołał dostosować swojej prędkości do trudnych warunków panujących na drodze. W efekcie zjechał on na prawe pobocze, gdzie najpierw uderzył w stojące tam Suzuki, a następnie w lokalny przystanek autobusowy i skrzynki pocztowe.

Badanie alkomatem wykazało, że 27-latek był nietrzeźwy – miał we krwi ponad jedną setną procenta alkoholu. Następnie przeprowadzono badanie krwi kierowcy pod kątem obecności środków odurzających. Osoby uczestniczące w tym zdarzeniu drogowym zostały natychmiast przewiezione do Szpitala Powiatowego we Wrześni.

Rzecznik policji, komentując ten incydent, zauważa, że obserwując stopień uszkodzeń pojazdów, można stwierdzić, że o mało co nie doszło do prawdziwej tragedii na drodze. 27-letni kierowca Forda, odpowie za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie. Już teraz zostaje mu odebrane prawo jazdy.