Pragnąc zaznać ekscytacji grami losowymi, dwaj mężczyźni z Gruzji postanowili zaryzykować i przeprowadzić własny mały „złodziejski plan”. Wykradli stacji benzynowej ponad 200 losów zdrapki. Niestety dla nich, ich plan nie powiódł się – zostali złapani przez funkcjonariuszy policji i teraz grozi im aż do 5 lat za kratami.

Informacje o tym niecodziennym incydencie przekazał sierżant sztabowy Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile (województwo wielkopolskie). Jak podał, doszło do kradzieży w jednym z punktów dystrybucji paliw położonym w sercu miasta na koniec miesiąca stycznia.

Zgodnie ze słowami Zeszota, sprawcy uciekli ze stacji benzynowej z 207 losami zdrapki Totalizatora Sportowego o ogólnej wartości nieomal 2000 złotych. Śledztwo w tej sprawie podjęli oficerowie wydziału kryminalnego. Ich analiza nagrań z monitoringu pozwoliła na identyfikację sprawców, którzy okazali się być dwoma mężczyznami.

Zeszot dodał, że intensywne dochodzenie przeprowadzone przez policjantów doprowadziło ich do Włoszczowy w województwie świętokrzyskim. Tam pilscy detektywi we współpracy z lokalnymi stróżami prawa aresztowali dwóch Gruzinów – mężczyzn w wieku 39 i 55 lat.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na postawienie zarzutu kradzieży obu mężczyznom. Teraz za swoje działania mogą zostać skazani na karę do 5 lat pozbawienia wolności.