W poniedziałkowe popołudnie, 5 lutego, w kieleckiej Hali Legionów doszło do podpisania umowy o wartości 600 tysięcy złotych. Z ramienia władz województwa świętokrzyskiego, dokument zatwierdzili marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Marek Bogusławski. Z drugiej strony, reprezentując Klub Sportowy Iskra Kielce S.A., umowę podpisali prezes Magdalena Szczukiewicz oraz wiceprezes Paweł Papaj.

Umowa koncentruje się na promocji województwa świętokrzyskiego za pośrednictwem Klubu Sportowego Iskra Kielce S.A., zwłaszcza na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Jako obecni mistrzowie Polski i uczestnicy Ligi Mistrzów, podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa mają spore możliwości wpływania na rozpoznawalność nazwy województwa oraz promocję regionu, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

Działania marketingowe opisane w umowie będą trwały do końca maja bieżącego roku. To pozwoli skoncentrować się na efektywnej promocji województwa świętokrzyskiego, wykorzystując potencjał i popularność drużyny Industria Kielce.