W dniu 15 sierpnia, we wtorek, drużyna piłkarska Polonii Środa Śląska przegrała na swoim terenie z zespołem Baryczy Sułów 1:2. Po tym zdarzeniu obiekt sportowy w Środzie Śląskiej został tymczasowo zamknięty ze względu na restrykcje bezpieczeństwa. Ale co dokładnie spowodowało tę decyzję?

Informację o zawieszeniu działalności stadionu podał do publicznej wiadomości w czwartek Andrzej Padewski, który piastuje stanowisko prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Padewski wyjawił, że Komisja Rozgrywek na podstawie wniosku Komisji Dyscypliny oraz raportu służb policyjnych podjęła decyzję o zamknięciu stadionu MLKS Polonia Środa Śląska. Przyczyną takiej decyzji były nie tylko kwestie bezpieczeństwa, ale również niewykończone prace budowlane prowadzone przez OSiR Środa Śląska, które stwarzają realne zagrożenie. Padewski zapowiedział, że po zakończeniu prac budowlanych nastąpi ponowna ocena stanu stadionu. Cała sytuacja jest powiązana z remontem budynku klubowego.

Na ten temat odniosła się również ekipa z Miasta Skarbów, która w oficjalnym oświadczeniu skomentowała decyzję Prezesa DZPN-u o zamknięciu ich stadionu. Klub zapewnił, że dostosuje się do wszystkich uwag i zaleceń sformułowanych przez delegata. Nie chcieli jednak dalej komentować sytuacji, argumentując to dobrem drużyny, kibiców i całego klubu. Wyrazili jednak optymizm, twierdząc, że wszystko ułoży się pomyślnie – informuje Polonia Środa Śląska.