W straszliwym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w miniony piątek późnym popołudniem na trasie z Środy Wielkopolskiej do Zaniemyśla, życie stracił 47-letni mężczyzna. Kierowca samochodu marki Audi A5, wyprzedzając ciężarówkę na drodze wojewódzkiej, nieoczekiwanie uderzył w parę podróżującą z naprzeciwka na motorowerze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zdarzenie miało miejsce krótko przed godziną 19.

Służby ratunkowe zostały powiadomione o tragicznym wypadku przez przechodnia. Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili szczegółowe badania i rozmowy ze świadkami, aby ustalić dokładne okoliczności tego nieszczęśliwego incydentu. Według zebranych informacji, 33-letni kierowca Audi A5 podjął ryzykowną decyzję o wyprzedzaniu ciężarówki, co doprowadziło do zderzenia czołowego z nadjeżdżającym motorowerem.

W wyniku uderzenia 47-letni kierowca motoroweru poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego pasażerka doznała poważnych obrażeń i została przewieziona do najbliższego szpitala. Wśród ofiar tego tragicznego wypadku były dwie osoby podróżujące motorowerem.