Zaraz po wschodzie słońca, mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic mogą delektować się świeżymi, pachnącymi, puszystymi i delikatnymi pączkami z nowo otwartej Pączkarni „Smak Sprzed Lat”. Ten nowy punkt gastronomiczny, zlokalizowany przy ul. Legnickiej 32, w pobliżu sklepu Intermarche, przyciąga smakoszy wypieków jeszcze ciepłymi pączkami przygotowywanymi na miejscu według sprawdzonych domowych receptur.

Siła atrakcji tych pączków tkwi nie tylko w unikalnej recepturze, ale także w procesie ich tworzenia, który odbywa się w pełni na oczach klientów – począwszy od wyrobienia ciasta poprzez usmażenie aż po polewę. To dodatkowa wartość dla oczekujących na swoje zamówienie.

Odwiedziliśmy ten punkt rano, tuż po jego otwarciu. Mimo kapryśnej i deszczowej pogody, pierwsi klienci już cierpliwie czekali na swoją kolej. Przyciąga ich niewątpliwie intensywny zapach świeżo smażonych pączków, unoszący się w okolicy.

W dniu otwarcia dostępne były dwa rodzaje pączków – tradycyjne, ciepłe, usmażone na smalcu z nadzieniem z powideł oraz ekskluzywne o smaku raffaello. Właściciele zachęcają do odwiedzin, twierdząc, że atmosfera w Pączkarni przypomina tę z domu babci lub ulubionej cioci. Można tam skosztować pączków do godziny 18:00 lub do momentu wyprzedania ostatniej partii. Dodatkowo, zapowiedzieli oni wprowadzenie do oferty szerokiej gamy różnych smaków na zmieniającym się tygodniowo grafiku.