Jeśli kochasz śpiewać, uwielbiasz świąteczny klimat oraz pragniesz pokazać swój talent weź udział w średzkim kolędowaniu! Festiwal skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Środa Wielkopolska w aż czterech kategoriach wiekowych.

Festiwal prowadzony jest pod patronatem Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska i organizowany jest przez Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej. Do 17 grudnia, do godziny 20.00 można dostarczyć nagranie wideo wybranej kolędy, piosenki zimowej, świątecznej lub utworu autorskiego o podobnej tematyce. Ważne, aby zaśpiewany utwór był w języku polskim. 

Wideo wraz z zdjęciem/skanem odpowiednich dokumentów możliwe jest za pośrednictwem darmowego portalu WeTransfer lub na adres e-mail [email protected]. Uwaga! Wielkość pliku (MP4 lub MOV) nie może przekroczyć 2 GB. Wszystkie przesłane filmy będą na bieżąco umieszczane na fanpagu na Facebooku – Festiwal „Średzkie Kolędowanie”.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach. Zgłoszenia będą przyjmowane zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Kategoria I obejmuje dzieci przedszkolne, kategoria II – dzieci szkolne z klas 1-4, kategoria III dzieci szkolne klasy 5-8, natomiast kategoria IV – młodzież i dorosłych. W przypadku grupy mieszanej i różnorodnej wiekowo, zgłoszenia rozpatrywane będą w kategorii czwartej.

Co można wygrać?

Nagrody różnią się w zależności od kategorii. Miejsca 1-3 w kategorii I (przedszkole) oraz miejsca w kategorii II (klasy 1-4) otrzymają nagrody w postaci dziecięcych instrumentów muzycznych. Z kolei miejsce pierwsze w kategorii III i IV otrzyma profesjonalne studyjne nauszne słuchawki zamknięte AKG do nagrywania wokali i słuchania muzyki.

Obok zwycięzców wyłonionych przez Jury zostanie przyznana Nagroda Publiczności. Dostanie ją ten, kto zdobędzie najwięcej lajków na Facebook’u. Nagrodą będzie AKG LYRA – uniwersalny mikrofon pojemnościowy na USB z kartą dźwiękową, kompatybilny z PC, Mac, Android i iOS oraz z profesjonalną kapsułą mikrofonową o czterech charakterystykach kierunkowych.

Jednak najważniejsze wyróżnienie to zdobycie nagrody głównej Grand Prix, która obejmuje nakręcenie teledysku przez firmę Violin-Art oraz otrzymanie AKG Podcaster Essentials – mikrofon pojemnościowy AKG LYRA na USB oraz profesjonalne słuchawki AKG K371.

Finał konkursu odbędzie się 19 grudnia 2021 roku podczas świątecznego Koncertu Laureatów o godzinie 13.00. Wydarzenie będzie mieć miejsce w ramach X Średzkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Podczas koncertu zostaną ogłoszone wyniki, a zwycięzcy będą mieli możliwość wystąpienia ze swoją piosenką.

Powodzenia!