Centrum Spotkania Kultur w Lublinie stało się miejscem wyjątkowego wydarzenia. W dniu 17 października (wtorek), odbył się tam pierwszy z planowanych dwóch spektakli, zorganizowanych przez Lubelską Akcję Charytatywną. Druga część tej kulturalnej inicjatywy zaplanowana jest na następny dzień, czyli środę 18 października, również o godzinie 19:00, a miejsce spotkania to ta sama scena przy Placu Teatralnym 1.

Tegoroczne wydarzenia charytatywne w ramach Lubelskiej Akcji są szczególnie ważne, ponieważ obchodzą one swoje dziesięciolecie. Z tej okazji przygotowano specjalny spektakl pod tytułem „Zakręcona dziesiątka”. Na scenie pojawiło się wiele znanych postaci z różnych profesji – lekarze, prawnicy, politycy i pracownicy wielu firm – łącznie 120 osób.

Sprzedaż biletów na te wydarzenia ma charytatywny cel – wspieranie lubelskiego ośrodka hematoonkologii. Konkretnie mówiąc, pieniądze zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Białaczkę, które działa w ramach Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku SPSK 1.