Sąd wydał decyzję o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy dla trzech mężczyzn – dwóch w wieku 26 lat i jednego w wieku 29. Mieszkańców Chełma zatrzymali policjanci podczas operacji przeciwko przestępczości gospodarczej, podczas której zabezpieczyli ponad 26 kg marihuany. Nielegalna substancja została odnaleziona w jednej z altan działkowych, gdzie zostało specjalnie przygotowane pomieszczenie do suszenia konopi. Jeśli zostaną uznani za winnych, grozi im kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Specjalistyczny zespół policji z Chełma, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, we współpracy z oddziałem kryminalnym, przeprowadził operację na terenie ogródków działkowych w tym mieście. Z informacji wynikających z ich wcześniejszych ustaleń operacyjnych, wynikało, że w jednym z tych miejsc mogą być przechowywane znaczne ilości narkotyków.

Ich przypuszczenia okazały się słuszne, gdy wkroczyli do jednej z altanek. Wewnątrz, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, odkryli szereg półek z suszącymi się konopiami indyjskimi pod sztucznym oświetleniem. Konopie były w różnych etapach procesu suszenia, a ponadto marihuana była również przechowywana w kartonach na podłodze. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 26 kg tej substancji oraz sprzęt służący do jej produkcji. Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn, którzy zupełnie nie spodziewali się niespodziewanej wizyty policji.