Burmistrz Środy Śląskiej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz działaniom statutowym nowo powstałego stowarzyszenia „Sierściuchy”, właśnie zdecydował się przekazać dla tej organizacji na wyłączne użytkowanie modułowy lokal położony w poczekalni Dworca Średzkiego.

Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt „Sierściuchy” otrzymało do swojej dyspozycji lokal o powierzchni nieco ponad 10 m2. Wydzielone pomieszczenie mieści się w obrębie poczekalni dworca autobusowego usytuowanego przy ul. Legnickiej 29 w Środzie Śląskiej.

„Lokal ten jest dla nas niezbędny do realizacji podstawowych celów i założeń naszej organizacji”, wyjaśnia Klaudia Bochnia, pełniąca funkcję wiceprezes stowarzyszenia „Sierściuchy”. Przyznaje ona, że lokal ten spełnia wiele funkcji: służy stowarzyszeniu jako magazyn na karmę dla zwierząt oraz przedmioty przeznaczone do licytacji, ale również pełni rolę biura organizacji. Dzięki temu ułatwia pracę stowarzyszenia, które rozważa także wynajem kolejnego lokalu.

Umowa pomiędzy Gminą Środa Śląska a Stowarzyszeniem „Sierściuchy” została zawarta na okres trzech lat. Lokal ma służyć wyłącznie celom związanym z działalnością statutową organizacji. Miesięczna stawka czynszu to symboliczne jedynie „złotówka” za m2 netto.

Burmistrz Adam Ruciński wyraża zadowolenie z faktu, że gmina mogła wspomóc Stowarzyszenie. Podkreśla, że idea jaką realizuje „Sierściuchy” jest szczytna i że organizacja ta działa bardzo aktywnie na terenie miasta.