Młode siatkarki upamiętniły trenera Zbigniewa Staszaka. Hala przy „Trójce” na dwa dni lutego stała się prawdziwą siatkarską areną, a dziewczyny pokazały czym jest prawdziwa pasja do sportu.

W dniach 19-20 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się VII Memoriał Zbigniewa Staszaka w Mini Piłce Siatkowej. To coroczny turniej, który ma na celu upamiętnienie wybitnego trenera. Na zawody przyjeżdżają drużyny z całej Polski. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i nie wszystkie zaproszone zespoły dotarły do Środy Wlkp.

Pierwszego dnia, 19 lutego, rywalizowały ze sobą „dwójki”, czyli dziewczynki z rocznika 2011 i młodsze. Jak podaje UKS Środa, zwyciężyły zawodniczki z UKS 9 Leszno 1, drugie miejsce zajęły dziewczęta z MKS Piast Głogów 1, a trzecie miejsce przypadło UKS Kaniasiatka Gostyń 1.

Średzianki Gosia Pawełczyk i Zosia Bandosz zajęły 10. miejsce, 16. miejsce zajęły Maja Nastańska i Lena Burchacka, a 19. Nicola Kot i Marysia Lewandowska. Natomiast swój debiut w kategorii “dwójek” zaliczyły: Wiktoria Pętkowska, Alicja Borkowska, Nicol Nowak, Natalia Mazur, Maja Dukarska, Julia Wojtyniak, Agnieszka Grześkowiak i Ewa Nowik.

Drugi dzień

W niedzielę, 20 lutego zagrały starsze siatkarki, czyli dziewczyny z rocznika 2009, które walczyły w kategorii “czwórek”. Mecze odbywały się przez cały dzień. W końcowej klasyfikacji okazało się, że najlepszą drużyną jest UKS SETBOL Oświęcim. Drugie miejsce zdobyły zawodniczki UKS 17 Kalisz, a na trzecim uplasowały się dziewczyny z Enea Energetyk Poznań 1.

Zawodniczki UKS Środa 1 wywalczyły 8. miejsce. W tym składzie wystąpiły: Olga Graczyk, Wiktoria Dolata, Karolina Kmiecik i Zofia Wachowiak. Natomiast UKS Środa 2 zajął 14. miejsce. W składzie zagrały: Martyna Kosmowska, Dominika Konopińska, Patrycja Konopińska i Iga Witczak.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek! Życzymy dalszych sukcesów i niegasnącej pasji oraz zaangażowania.Więcej wiadomości ze świata sportu znajdziesz na sportowymagazyn.pl