W najbliższy piątek w Galerii Miejskiej na Starym Rynku odbędzie się wernisaż wystawy „Dusze niepoznane”. Będą na niej prezentowane prace podopiecznych Adama Wójkiewicza. 

Grupka utalentowanych uczniów Zespołu Szkół Rolniczych tworzy naprawdę wspaniałe prace artystyczne. To ona stała się inspiracją do stworzenia tego typu wystawy. W ogólnym rozrachunku Adam Wójkiewicz postanowił rozszerzyć inicjatywę na wszystkie grupy młodych, utalentowanych artystów, z którymi pracuje na co dzień.

W ten sposób powstała niezwykła wystawa “Dusze niepoznane”, która zawiśnie na jakiś czas w Galerii Miejskiej. Na wystawie prezentowane będzie ponad sto prac wykonanych w technice rysunku. Jak powiedział Adam Wójkiewicz, radny w Środzie, młodzi artyści pełni są wrażliwości, talentu i chęci pomocy. Ekspozycja w Galerii Miejskiej z pewnością przyniesie odbiorcom wiele pozytywnych wrażeń. 

Obecnie Galeria jest nieczynna – trwają prace związane z demontażem wystawy kostiumów „Świat okiem Arlekina”. Otwarcie odbędzie się w piątek 4 marca o 18:00 w Galerii Miejskiej.

W ruch pójdzie młotek licytacyjny

Wystawa będzie połączona z licytacją, z której dochód przekazany zostanie Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Środzie Wielkopolskiej. Wszystkie prace będzie można zobaczyć na stronie galerii, a po wernisażu rozpocznie się licytacja dzieł. 

Licytacje prezentowanych rysunków będą odbywać się w większości elektronicznie, za pośrednictwem grupy „Bazarek Toz Środa Wlkp.” na Facebooku. Obecnie liczy ona około 1,5 tysiąca członków. Licytacje zaplanowane zostały na 20 marca.