Policjant ze Środy Śląskiej, st. post. Piotr Niziołek, otrzymał osobiste wyrazy uznania za swoją pracę od Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadinsp. Pawła Półtorzyckiego. Za swoje przykładowe zachowanie i profesjonalizm, o którym mówi się z podziwem, funkcjonariusz został nagrodzony listem gratulacyjnym. Dokument ten został przekazany przez mł. insp. Dariusza Smolińskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śląskiej, który wręczył go osobiście.

Wydarzenie, które zapoczątkowało całą sytuacje miało miejsce pod koniec kwietnia. St. post. Piotr Niziołek, dzięki swojemu pełnemu zaangażowaniu oraz wiedzy i umiejętnościom, udało się zapobiec potencjalnej tragedii. Pewnego dnia do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zgłosiła się zaniepokojona matka, informując o zaginięciu jej niepełnoletniego syna. Chłopiec bez żadnej informacji o tym, gdzie się wybiera, opuścił dom rodzinny.

Zaniepokojenie matki spotęgowała wiadomość, którą otrzymała od swojego syna. Z treści tej wiadomości wynikało, że młody mężczyzna planuje targnąć się na swoje życie, zażywając nadmierną ilość leków. Matka dodatkowo wyjaśniła, że jej syn zmaga się z problemami psychicznymi, jest pod stałą opieką psychiatryczną i regularnie zażywa przepisane leki. Po kilku nieudanych próbach nawiązania kontaktu, średzki policjant wreszcie udało mu się skontaktować telefonicznie z zaginionym chłopcem.