W dniu wczorajszym miało miejsce wydarzenie szczególne dla społeczności Powiatu Średzkiego. Przedstawiciele tego regionu dołączyli do lokalnej społeczności w celu uczczenia Dnia Strażaka. Centralne uroczystości, w tym uroczysty apel, odbyły się na dolnym rynku w Środzie Śląskiej.

Dzień ten jest zawsze okazją do uhonorowania tych, którzy służą w Państwowej Straży Pożarnej. Właśnie w tym celu wręczono im podczas ceremonii odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Nie zapomniano również o druhach Ochotniczych Straży Pożarnych, które również zostały uhonorowane odznaczeniami i odznakami.

Sebastian Burdzy, starosta powiatu średzkiego, skierował do zebranych słowa uznania i gratulacje. W swoim przemówieniu podkreślał trud i ryzyko, które niesie ze sobą praca strażaka. Wyraził też życzenia bezpiecznej służby dla wszystkich obecnych na uroczystości funkcjonariuszy. Na koniec zapewnił o swoich najlepszych życzeniach z okazji udanego świętowania po oficjalnym zakończeniu uroczystości.