Planowany na najbliższy poniedziałek, 13 maja, Dentobus – mobilny gabinet stomatologiczny będzie odwiedzał placówki oświatowe w jurysdykcji Powiatu Średzkiego. Wizyta ta ma na celu udostępnienie darmowych świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży, co jest kolejnym krokiem w walce z chorobą próchnicową zębów.

Trasa Dentobusu obejmuje trzy miejsca. Między godzinami 08:00 a 11:00 pojawi się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ulicy J. Kilińskiego 33 w Środzie Śląskiej. Następnie, od 11:15 do 12:30 będzie dostępny dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Św. Andrzeja 4. Końcowy przystanek, od 12:45 do 14:00, to Powiatowy Zespół Szkół nr 1 na ul. Wrocławskiej 12.

Korzystanie z usług Dentobusa jest całkowicie bezpłatne, co jest możliwe dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Zdrowia pokrywającego koszty świadczeń stomatologicznych. Jedynym warunkiem skorzystania z usług jest zgłoszenie się dziecka (do 19. roku życia) wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym, lub z podpisaną przez nich zgodą na leczenie i profilaktykę stomatologiczną. Dokument potwierdzający tożsamość, taki jak dowód osobisty lub legitymacja szkolna jest również niezbędny. Formularze zgody można uzyskać w siedzibach placówek oświatowych.