Nad średzkim jeziorem powstanie długo wyczekiwana szatnia. Będą z niej korzystać głównie sportowcy, którzy korzystają z obiektów sportowych w tym rejonie miasta.

Nowa szatnia powstanie przy ul. Plażowej w Środzie. Jak informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień, szatnia będzie spełniała funkcję zaplecza socjalnego dla użytkowników kortu czy boiska do piłki plażowej w tym rejonie miasta. 

Dokumentacja inwestycyjna potwierdza, że zamówiona szatnia będzie mieć formę wolnostojącego murowanego budynku, który wyposażony zostanie w instalację elektryczną, grzewczą, wodno-kanalizacyjną i urządzania sanitarne oraz szafki. 

Obiekt ten stanowi I etap całego zadania inwestycyjnego. Są również plany na wykonanie wszystkich przyłączy do budynku jak również bezodpływowego zbiornika na ścieki oraz utwardzonych dojść do budynku umożliwiających skomunikowanie obiektu z obiektami sportowymi.

W etapie II zaplanowano budowę zaplecza rekreacyjnego, lecz na ten moment przetarg dotyczy tylko etapu I. W piątek 4 marca nastąpiło otwarcie ofert. Do Urzędu Miejskiego wpłynęły dwie oferty. Pierwszą z nich złożyła firma P.U.H Nawrot z Rozdrażewa. Jej cena brutto wynosi 916 847,61 zł. Natomiast drugą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Łukasz Pacyński ze Środy Wielkopolskiej, która chce zrealizować projekt za 760 200,00 zł brutto.