Około 55 000 pracowników sieci Biedronka otrzyma Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2021 rok. Ma to być wynagrodzenie za trudne warunki pracy podczas pandemii i jej ekonomicznych skutków. 

Wielu pracowników Biedronki będzie mieć okazję do dodatkowego, wielkanocnego świętowania. Otrzymają oni pieniężną nagrodę w wysokości 2800 złotych. Nagrodą zostali objęci pracownicy sieci Biedronka zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach nie menedżerskich. Z roku na rok wartość nagrody jest coraz wyższa. Za rok 2021 pracownicy otrzymają o 300 złotych więcej, niż w roku poprzednim. 

Do otrzymania nagrody uprawnieni zostali pracownicy, którzy rozpoczęli świadczenie pracy na rzecz sieci Biedronka na podstawie umowy o pracę nie później niż 01.04.2021 r. i byli nadal zatrudnieni w dniu 01.04.2022 r. Jeśli wszystkie ich nieobecności w roku 2021 przekroczyły 180 dni, byli niestety zdyskwalifikowani. Natomiast osoby, które były zatrudnione w niepełnym wymiarze godzin, otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu.

Nagroda jeszcze przed Świętami

Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu w sieci Biedronka poinformował, że nagrody zostaną wypłacone jeszcze przed rozpoczęciem Świąt Wielkanocnych. Jak podkreślił, w ten sposób firma pragnie realizować strategiczne założenia, by być pracodawcą pierwszego wyboru. 

Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy Jerónimo Martins podkreśla, że jest dumny z zespołu pracowników Biedronka, ponieważ w mistrzowski sposób pokonali wszystkie ekonomiczne przeszkody i po raz kolejny odnieśli sukces. 

Warto dodać, że sieć Biedronka aktywnie prowadzi także regularne przeglądy wynagrodzeń, by zapewnić członkom jej zespołu bezpieczeństwo finansowe oraz stabilność zatrudnienia. Już od 1 stycznia ponad  60 tys. pracowników sieci otrzymało podwyżki, na które w skali roku przeznaczono ponad 142 mln zł. Wynagrodzenie pracowników wzrosło od 200 do 250 zł.

Gratulacje dla nagrodzonych!