Grupa 9 zawodników z Klubu Karate RAION Giecz bierze udział w Mistrzostwach Świata WUKF, które odbywają się w tym tygodniu – od poniedziałku do czwartku w Stanach Zjednoczonych. To prawdziwa duma dla regionu, a dla zawodników okazja, aby zmierzyć się z najlepszymi.

Zawodnicy przygotowywali się do udziału w zawodach już od długiego czasu. W ostatnich tygodniach ich starania były bardzo intensywne. Musieli zadbać nie tylko o formę, ale także o środki, jakie były niezbędne by polecieć do Miami na Florydę.

Jak poinformował Klub Karate RAION Giecz, Polskę będzie reprezentowało dziewięciu zawodników. Mistrzostwa Świata WUKF w Fort Lauderdale w Stanach Zjednoczonych to jeden z bardziej prestiżowych konkursów w tej kategorii. W ubiegłą sobotę reprezentacja klubu wyruszyła do Warszawy, skąd 11-godzinnym lotem udała się do Miami.

Zawodnicy i trenerzy klubu mogą liczyć na duże wsparcie. Od momentu poinformowania o udziale w zawodach spływają do nich głosy wsparcia, głównie na mediach społecznościowych. Jeden z fanów klubu życzy “owocnego pobytu w Stanach Zjednoczonych i złotych medali”. Jak widać życzenia się spełniają, bo w poniedziałek zawodnicy zdobyli już pierwsze medale.

Na tych samych zawodach rywalizują także zawodnicy z klubu RAVEN. Oni także odnieśli już sukcesy na zawodach. Oliwia Surdyk wraz z koleżankami z Reprezentacji Polski została Drużynową Mistrzynią Świata Kadetek w kumite drużynowym oraz zdobyła brązowy medal w kumite drużynowym rotation. To dwa medale w pierwszym dniu startów! Gratulacje i powodzenia w dalszych sukcesach!