Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach stała się posiadaczem ogromnej kolekcji pamiątek po swoim patronie. To wszystko zasługa pani Beaty Błaszczyk.

Pani Beata Błaszczyk to córka serdecznej przyjaciółki ks. Twardowskiego, Zofii Błaszczyk, która posiadała w swoich zbiorach bardzo dużo pamiątek po księdzu Janie. Pani Zofia, oprócz tego, że była przyjaciółką ks. Twardowskiego pracowała jako nauczycielka języka angielskiego w Warszawie. Wykształciła wielu znanych dziś ludzi mediów, urzędników wysokich rang, prezydentów miast i artystów. Była jednocześnie osobą, która wierzyła w każdego człowieka, stąd tak wielkim szacunkiem była darzona przez wszystkich wokół. Gdy pani Zofia zmarła w 2020 roku, córka Beata zdecydowała się przekazać pamiątki po księdzu Twardowskim szkole podstawowej w Kolniczkach.

To niesamowity dar dla tej placówki. Artur Pachala, dyrektor szkoły, osobiście spotkał się z Beatą Błaszczyk i odebrał pamiątki. W skład przedmiotów wchodziły między innymi książki z dedykacjami osobistymi, zdjęcia i inne publikacje – tomiki wierszy, książki dla dzieci i autobiografia księdza Twardowskiego. Te niezwykłe zbiory zasilą kolekcję szkoły przypominając jej uczniom, jak ważnym człowiekiem był ich patron. Również dzięki temu darowi, szkoła w Kolniczkach znajduje się w posiadaniu największej ilości pamiątek po księdzu Janie Twardowskim.

W zamian szkoła podarowała pani Beacie kubek ze swoim logo oraz kwiaty. Pani Beata dołączyła tym samym do grona przyjaciół Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach i otrzymała zaproszenie do odwiedzenia szkoły. Beata Błaszczyk podróżuje do krajów dalekich Afryki, Arabii i Azji gdzie zapoznaje się nie tylko z kulturą, ale także  z funkcjonowaniem tamtejszego szkolnictwa. Jej publikacje na temat edukacji oraz innych krajów ukazują się w gazecie Rzeczpospolita, czasopiśmie Angora i The Warsaw Voice.