Producent oświetlenia LED “Lena Lighting” ze Środy nawiązał współpracę z poznańskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jako „Mecenas SARP Oddział Poznań” Lena Lighting będzie kompleksowo wspierać aktywności na rzecz rozwoju twórczości architektonicznej.

To nie pierwsza taka kooperacyjna umowa między Lena Lighting a poznańskim oddziałem SARP. Współpraca między podmiotami rozpoczęła się już w ubiegłych latach. Producent oświetlenia z Wielkopolski był m.in. Głównym Sponsorem pierwszego konkursu o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego.

Ostatnia umowa dotyczy kolejnych zobowiązań, która opierać się będzie między innymi o organizację wspólnych wydarzeń, w tym aktywności dla studentów Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego oraz Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Studenci będą mogli być zapraszani do współpracy, które dadzą im możliwości rozwoju, zdobycia doświadczenia zawodowego oraz poznania branży oświetleniowej.

Marzena Lesińska – pełnomocnik zarządu ds. marketingu Lena Lighting informuje, że firma oświetleniowa ze Środy od lat współpracuje ze środowiskiem architektów i angażuje się w ważne dla niej inicjatywy. Lena Lighting jest kompleksowym producentem systemów oświetleniowych i pragnie oferować dostęp do najwyższej jakości produktów, energooszczędnej technologii i eksperckiej wiedzy, a także wspierać rozwój architektury, która uważana jest za wspólne dobro publiczne.

Wsparcie lokalnych projektów

Lena Lighting chce wspierać lokalne projekty i inicjatywy. Mimo, że wielkopolska firma ma zasięg globalny i sprzedaje produkty w ponad 70 krajach, nie zapomina o rodzimych i regionalnych potrzebach, rozwoju oraz inwestycjach. Posługiwanie się od teraz oficjalnym tytułem Mecenasa SARP, Lena Lighting zyskuje jeszcze bardziej na prestiżu oraz jest dumna z tego tytułu. 

Oddział SARP w Poznaniu rozpoczął współpracę z Lena Lighting przy pierwszej edycji Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego. Było to bardzo istotne wydarzenie dla Stowarzyszenia oraz architektów z całej Polski. Nagroda już w pierwszej edycji okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, co potwierdza kolejna edycja oraz przygotowania do następnych. Wsparcie Leny Lighting, okazało się niezwykle ważne oraz owocne. SARP jest dumne z faktu, że to właśnie firma o zasięgu globalnym, a pochodząca z Wielkopolski wsparła działania Stowarzyszenia. Architekci liczą na to, że prężność oraz dynamika nowego Mecenasa będzie przekładała się na prężną działalność oddziału.