W najbliższą niedzielę w dwóch miejscowościach w gminie Krzykosy odbędą się koncerty kolęd. Dlaczego nie skorzystać z ostatnich świątecznych powiewów i nie wziąć udziału w wydarzeniach?

Sulęcinek oraz Pięczkowo serdecznie zapraszają na dwa niesamowite koncerty. Mieszkańcy tych miejscowości oraz okolic będą mieli okazję usłyszeć najpiękniejsze kolędy w wybitnym wykonaniu.

Pierwszy koncert kolęd odbędzie się w murach kościoła pw. Chrystusa Króla w Sulęcinku. Inicjatorem tego wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury. Koncert odbędzie się około godziny 11.00, zaraz po mszy świętej. Występ „Z kolędą i pastorałką po góralsku”, będzie wykonany przez znakomitą góralską kapelę „Haja”. 

Ta sama formacja wystąpi również w niedzielę w Pięczkowie. Organizatorem tego wydarzenia jest Regionalny Zespół Folklorystyczny „Tośtoki” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krzykosach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 w świetlicy wiejskiej w Pięczkowie. Dodatkową niespodzianką i atrakcją przewidzianą w programie będą jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pięczkowie, kapeli „Haja”, zespołu Chrzanianki, Babie Lato oraz „Tośtoki”. 

Na oba wydarzenia wstęp jest całkowicie bezpłatny. To świetna okazja do poczucia ostatnich świątecznych tygodni oraz spędzenia czasu wspólnie z rodziną.