W tym roku przypadł jubileusz, a nawet dwa! Orkiestry Dętej z Wrześni. Nie brakowało oklasków i niespodzianek. 

Wrzesiński zespół w 2021 roku obchodzi 25-lecie działalności i zarazem 35-lecie pracy artystycznej kapelmistrza Jacka Rybczyńskiego. Tego lata odbył się fantastyczny koncert z udziałem Andrzeja Rybińskiego, a także udział na Wrzesińskim Festiwalu Orkiestr Dętych z sześcioma innymi zespołami oraz Kubą Badachem i Izabelą Zalewską.

Jednak prawdziwe świętowanie miało miejsce dopiero wczoraj, 20 listopada 2021 roku w Ośrodku Kultury. W ramach Koncertu Jesiennego, który odbywa się co roku dla lokalnej publiczności, Orkiestra Dęta dała wspaniały i niezapomniany występ. O poszanowaniu zespołu świadczy fakt, że wejściówki rozeszły się już w październiku. Na szczęście ten kto nie mógł wziąć udziału na miejscu, oglądał transmisję na żywo na platformie Facebook. 

Prawdziwa niespodzianka i podziękowania

Nikt nie spodziewał się, że tego wieczoru będzie możliwość usłyszenia Wrzesińskiego Chóru Dziecięco-Młodzieżowego pod kierownictwem Izabeli Zalewskiej. Ten gościnny występ okazał się prawdziwą niespodzianką oraz fantastycznym dopełnieniem muzycznego wieczoru. 

Drugą niespodziewaną sytuacją był prezenty. Burmistrz Tomasz Kałużny wraz dyrektorką WOK-u Marzeną Tabaczyńską wręczyli zespołowi nowe instrumenty. Dodatkowo z ratusza powędrowały do prezesa zespołu Jana Gibowicza oraz do Jacka Rybczyńskiego indywidualne podarunki. Następnie kapelmistrz otrzymał od swoich podopiecznych wielką mapę świata, na której były zaznaczone wspólnie odwiedzone miejsca lub te, do których chcieliby jeszcze pojechać i razem zagrać. Doceniono również założyciela i pierwszego kapelmistrza wrzesińskiej orkiestry, Ludwika Gromadzińskiego.

Koncert został ukoronowany głośnymi brawami oraz podwójnym bisem. Widzowie byli pod wielkim wrażeniem, a muzycy usatysfakcjonowani z udanego występu. Gratulacje! Warto życzyć Orkiestrze Dętej kolejnych wielu lat świetności.