W sobotę 24 lipca nad brzegiem jeziora Średzkiego odbył się turniej tenisa stołowego, który został rozegrany pod gołym niebem, nad brzegiem.

O terminie zdecydowano kilka dni wcześniej, jednak plany pokrzyżować mogła pogoda, ale okazało się że na turniej pogoda była świetna do rozegrania rywalizacji.

Kilka słów od organizatorów

Kilka chwil po godzinie 15 głos zabrał burmistrz, który życzył wszystkim dobrej zabawy i obecności ducha sportowego w rywalizacji, która przyświecała wszystkim uczestnikom

Turniej w liczbach

W rywalizacji udział wzięło około trzydziestu osób, zarówno płci męskiej jak i żeńskiej. Pierwszą kategorią jaką rozegrano była rywalizacja chłopców i dziewcząt do lat piętnastu. Kolejnym etapem w zmaganiach turniejowych była kategoria amator „czasem popykam”, open „coś tam gram” i kobiet „ale rakieta”. Rozegrano je około godziny 17.

Turniej od kuchni

Piękna letnia słoneczna aura, bardzo dobra lokalizacja, ale także unosząca się w powietrzu rodzinna atmosfera, sprzyjały zdrowej rywalizacji.

O wygranej nie zawsze decydowały wyłącznie umiejętności, ale także warunki atmosferyczne i nietypowe warunki do gry w tenisa stołowego.

Czasami uczestnikom przeszkadzał lekki wiaterek przez który piłeczki dostawały dodatkowego „noszenia”.

Jednak te niekonwencjonalne warunki sprawiły,że wszyscy – zarówno uczestnicy jak i widzowie doskonale się bawili. Na koniec wszyscy mieli możliwość posilenia się.

Rywalizację zakończyło rozdanie nagród, udział w turnieju był bezpłatny, a najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary a także vouchery do wykorzystania na miejscu w foodtrucku.