Do zdarzenia doszło 1 sierpnia na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z wąskimi torami kolejowymi na wysokości Środy Wielkopolskiej

Zderzenie trzech pojazdów

Przed torami kolejowymi zderzyły się trzy samochody osobowe. Do zdarzenia doszło w czasie zbliżania się średzkiej wąskotorówki do krajowej „jedenastki”

Kierowcy trzech aut, zatrzymali się i ustępowali pierwszeństwa nadjeżdżającej kolejce, jednak we wszystkie te pojazdy uderzył peugeot, który był prowadzony przez dwudziestojednoletnią kobietę. Zadziałał efekt domina, audi, w które uderzył peugeot popchnęło renault, które stało jako pierwsze.

Trzy osoby trafiły do szpitala

Maszyniści, którzy prowadzili pociąg, widzieli groźnie wyglądającą kolizję, jednak w żadne sposób w niej nie uczestniczyli. Personel pociągu jako pierwszy udzielił pomocy poszkodowanym, średzka „ciuchcia” była wtedy jeszcze około czterdziestu metrów od przejazdu kolejowego na którym doszło do kolizji.

Trasa katowicka i kolejka

Droga krajowa numer 11 i kolejka wąskotorowa od lat się krzyżują, jednak ruch drogowy zawsze zostaje zatrzymywany przez pracowników kolei, dopiero po tym zabiegu przejeżdża pociąg.