W karateckich zmaganiach we Wrześni średzki klub wystawił dwie drużyny kata – juniorów oraz seniorek. Zawodnicy jak zwykle otrzymali medale oraz zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Rok 2021 był bardzo ważny dla polskiego karate. Główny wpływ miały na to liczne zmiany w tej dyscyplinie. W ciągu minionego roku doszło do zmiany organizacji zarządzającej polskim karate uznawanej przez ministerstwo. Do czerwca główną organizacją zajmująca się karate był Polski Związek Karate, natomiast od listopada jest nią Polska Unia Karate. 

Średzka MIKASA, czyli klub karate ze Środy Wielkopolskiej, należy do obu tych organizacji. Z tego względu klub wystąpił w maju w organizowanych jeszcze przez PZK mistrzostwach kraju w karate fudokan w Toruniu oraz shotokan w Stargardzie. Zawodnicy przywieźli wówczas liczne medale z obu tych imprez.

Karatecy przywieźli też medale z obu turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw kraju w karate olimpijskim, które odbyły się wiosną w Legnicy i Łodzi uzyskując kwalifikacje na finałowy turniej, którego już nie rozegrano.

Listopadowe zawody w bardzo dobrej formie

W listopadzie Polska Unia Karate zorganizowała mistrzostwa indywidualne, które miały być zielonym światłem do organizacji Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w Łodzi (19.12.) i drużynowe we Wrześni (28.12.). W tych drugich zmaganiach średzki klub wystawił dwie drużyny kata – juniorów oraz seniorek.

Seniorki przywiozły brązowy medal w składzie: Krystyna Gawlik, Daria Węcławiak oraz Nicole Węcławiak, które startowały w tym składzie po raz pierwszy. Gratulacje!

Niestety męskiemu składowi poszło gorzej. Karatekom nie udało się uzyskać medali, jednak zaprezentowali wspaniałą technikę i pokazali wyśmienitą formę. Pierwsi w składzie: Mateusz Kaczor, Piotr Krajewski i Dariusz Leśniewski, mimo że nie należeli do faworytów (w porównaniu do większości rywali trenują karate dużo krócej), to pokazali, że solidnie przygotowali się do mistrzostw. 

Klubowi MIKASA życzymy dalszych sukcesów w 2022 roku!