Polonia Środa Wielkopolska, trzecioligowy klub piłkarski o długiej tradycji, właśnie świętowała swoje 104-lecie. Członkowie i sympatycy klubu zgromadzili się w hotelu Podróżnik, położonym w Koszutach Hubach, aby uczcić tę wyjątkową okazję.

Założony 104 lata temu, klub piłkarski Polonia Środa Wielkopolska jest jednym z najstarszych zespołów tego typu na terenie Wielkopolski. Aktualnie rywalizuje na polach trzeciej ligi, nie przestając jednak marzyć o coraz większych osiągnięciach. Na uroczystości jubileuszowej prezesi klubu wykorzystali okazję, aby podzielić się z zebranymi planami na przyszłość. Dotyczą one nie tylko drużyny seniorów, ale przede wszystkim akademii klubowej, której rozwój jest jednym z priorytetowych celów zarządu.

Specjalnym gościem uroczystości był Tomasz Ćwiąkała – znany komentator Canal+ Sport. Ważnym punktem spotkania było również omówienie aktualnej sytuacji sportowej drużyny. Plany na ten sezon były ambitne, a stawiane wymagania wysokie. Niestety, początek rozgrywek nie był dla drużyny łaskawy. Pod wodzą trenera Pawła Juszczyka, zespół musiał zmierzyć się z małymi turbulencjami i serią nieszczęśliwych zdarzeń.

Mimo to, Polonia Środa Wielkopolska nie zwalnia tempa. Z klubu płyną pozytywne wiadomości o głośnych transferach, w tym o pozyskaniu Michała Jakóbowskiego, dawniej znanego ze swojej gry w Warcie Poznań. Niestety, już po kilku minutach na boisku pomocnik doznał kontuzji, która wyłączyła go z gry na kilka miesięcy. Mimo tego, Polonia pozostaje nieugięta i nieprzerwanie dąży do realizacji swoich celów.