Z roku na rok rośnie liczba młodych wolontariuszy angażujących się w zbiórkę pieniędzy na budowę Hospicjum “Pola Nadziei”. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba osób chcących włączyć się do akcji.

Tegoroczna akcja zbiórki pieniędzy na budowę Hospicjum im. Piotra Króla akcji „Pola Nadziei” odbędzie się 2 kwietnia w godzinach 8.30-13.00. Przez jeden dzień Środa Wielkopolska utonie w żółtych kolorach. Żonkile, chusty, kolorowe balony i koszulki z charakterystyczną łapką z serduszkiem będzie można spotkać na każdym kroku.

W akcji weźmie udział około 250 uczniów i ich opiekunów z wszystkich szkół średzkich (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Akademickich, Szkoła Podstawową nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Rolniczych) wraz ze Szkołą Podstawową w Słupi.

W ramach przygotowania do tej akcji uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych uczestniczyli w warsztatach pt. „Praktyczne przygotowanie młodzieży szkolnej do udziału w akcjach organizowanych przy udziale wolontariuszy” finansowanych przez Gminę Środa, natomiast młodzież szkół średnich bierze udział w warsztatach pt.„Idea pomocy hospicyjnej – jestem na „tak”. Przygotowanie wolontariuszy cz.II”, współfinansowanych z kolei przez Powiat Średzki. Spotkania te były prowadzone, podobnie jak w latach ubiegłych, przez socjolożkę i edukatorkę Zofię Małkowicz-Daszkowską, doktorantkę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Akcja wspomaga również Ukrainę

Akcja dla “Pól Nadziei” odbywa się pierwszy raz po dwuletniej przerwie. Wojna na Ukrainie nie jest obojętna dla organizatorów wydarzenia. Członkowie stowarzyszenia postanowili, że we własnym gronie zbiorą równowartość 30 procent kwoty pozyskanej podczas „Pola Nadziei” i przeznaczą ją na pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym w powiecie średzkim. 

Barbara Król, prezes Stowarzyszenia, pragnie podziękować wszystkim za dotychczasową życzliwość i pomoc. Zebrane środki przeznaczone zostaną na sfinansowanie bieżących prac: położenia wykładzin, podwieszenia sufitów, wstawienia drzwi wewnętrznych. W najbliższych dniach na stronie internetowej Hospicjum i na FB ukaże się krótki film o hospicjum z linkiem do strony portalu zrzutka.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka na wykończenie i wyposażenie pokoju dla chorych. To alternatywa dla tych, którzy w sobotę nie wezmą udziału w zbiórce. 

Budowę Hospicjum można wspomóc przekazując jeden procent podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nr KRS 0000423218.