Znajdująca się na terenie powiatu średzkiego, luksusowa limuzyna Rolls-Royce Phantom, to pojazd o niezaprzeczalnej ekskluzywności. Jest to model samochodu, którego produkcję rozpoczęła brytyjska firma Rolls-Royce w latach 20. XX wieku i prowadzi ją nieprzerwanie do chwili obecnej.

Rolls-Royce Phantom to auto, które przechodziło przez wiele zmian i ulepszeń, stając się symbolem statusu i prestiżu. Jest ono wykorzystywane na całym świecie nie tylko przez prywatnych właścicieli ceniących komfort i luksus, ale także przez różne państwa jako pojazd reprezentacyjny. Eksperci z dziedziny motoryzacji wielokrotnie podkreślali, że ten konkretny model samochodu jest uznawany za najbardziej luksusowy na świecie.

Aktualnie produkowana generacja tego ekstrawaganckiego pojazdu jest dostępna w sprzedaży. Cena jednego egzemplarza może oscylować między prawie 3 milionami złotych a nawet 4 milionami złotych, w zależności od standardu wyposażenia i liczby dodatków.

Rolls-Royce Phantom napędzany jest przez silnik o pojemności 6749 cm3, który generuje imponującą moc 571 koni mechanicznych, gwarantując nie tylko niezrównane wrażenia z jazdy, ale i oszałamiającą dynamikę.