W tegorocznej edycji policjantów „Dzielnicowy Roku”, kierowanej dla funkcjonariuszy z Dolnego Śląska, wzięło udział 52 wybitnych dzielnicowych oraz 40 ich kierowników. Ten prestiżowy turniej policyjny miał przede wszystkim na celu ocenę i podniesienie standardów profesjonalnych umiejętności funkcjonariuszy.

Rywalizacja obejmowała policjantów, którzy już uprzednio pokonali rywali na etapach powiatowych i miejskich. Ich zdolności były sprawdzane w dwóch głównych kategoriach. Musieli oni nie tylko zaprezentować swoją rozległą wiedzę związaną z obowiązkami służbowymi, ale także umiejętność kompleksowego obsługiwania obywateli.

Zaszczytne tytuły przyznano w dwóch kategoriach. Młodszy aspirant Mariusz Bojarczuk z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został uznany za najlepszego dzielnicowego. Natomiast aspirant sztabowy Magdalena Kruszczyńska z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zdobyła tytuł najlepszego kierownika dzielnicowych.

Nagrodzeni funkcjonariusze z Dolnego Śląska teraz będą miały zaszczyt reprezentować nasz garnizon w finale konkursu „Dzielnicowy Roku”, które odbędzie się na szczeblu ogólnopolskim w Katowicach.