Już od niedzieli 23 maja, wszyscy fani kolei wąskotorowej (i nie tylko) mają okazję przejechać się na trasie Środa Wielkopolska – Zaniemyśl, bądź Zaniemyśl – Środa Wielkopolska.

Zabytkowy parowóz na torach

Wszystkie kursy z na linii z Środy do Zaniemyśla obsługuje zabytkowy parowóz Px48. Seria tych lokomotyw wąskotorowych była budowana między rokiem 1950 a 1955. Obecnie maszyn tych w Polsce pozostało 38 z czego dwie w Środzie Wielkopolskiej.

Ten konkretny parowóz, który obsługuje przejazdy na linii, pochodzi z 1951 roku, natomiast w mieście znajduje się od 1981 roku. Po długiej przerwie dopiero w 2017 wrócił na tory i stał się głównym pojazdem Średzkiej Kolei Powiatowej.

Ceny biletów

Cena biletów zawsze zależna jest od tego, czy podróżny posiada prawo do ulg oraz od długości trasy.

W tym przypadku dla osób dorosłych bilet normalny w jedną stronę to koszt 20 zł, a w dwie jest to 30 zł.

Po okazaniu legitymacji szkolnej uczeń może przejechać się za cenę 12,60 zł w jedną stronę i 18,90 zł w dwie strony.

W jeszcze lepszej sytuacji znajdują się studenci, którzy przy okazaniu osobie uprawnionej legitymacji studenckiej bilet mogą kupić za 9,80 zł lub 14,70 zł.

Wiecej szczegółów odnośnie cen biletów i ulg uzyskać można od obsługi pociągu lub na stacji Środa Wielkopolska przed jego zakupem.

Stacje pośrednie

Między Środą Wielkopolską a Zaniemyślem znajduje się aż 6 przystanków pośrednich, z czego 4 są na żądanie. Są to kolejno: Środa Wielkopolska (miasto), Środa Wikp Wąsk., Słupia Wielka, Annopole, Płaczki, Śnieciska, oraz Polwica.

Szczegółowe informacje związane z rozkładem jazdy pociągu znaleźć można na stacji Środa Wielkopolska.