Nekla to niewielka miejscowość oddalona od Środy Wielkopolskiej o ok. 20 kilometrów. To właśnie tam powstał pierwszy w Polsce ekologiczny park rozrywki. Znaleźć go można przy ulicy Robinii Akacjowej.

Nowa atrakcja dla małych mieszkańców województwa wielkopolskiego

Elfland, bo właśnie tak nazywa się nowo powstały park, otwarty został już w piątek 23 lipca 2021 roku.

Atrakcje znajdujące się w tym miejscu dedykowane są jedynie dla dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 12 lat (dwa specjalnie wydzielone obszary są od 3 do 6 lat).

Ekologia przede wszystkim

W ostatnich latach z planetą zaczyna dziać się coraz gorzej, ten rok w szczególności nam to uzmysławia. Dlatego właśnie dbanie o ekologię na całym świecie jest tak istotne.

Park rozrywki „Elfland” jest pierwszym w Polsce tego typu obiektem, który nie generuje hałasu czy jakichkolwiek szkód środowiskowych. Na jego terenie nie znajdują się również żadne silniki lub inne maszyny tego typu.

Duży obiekt z ogromną liczbą atrakcji

Powierzchnia całego parku liczy piętnaście tysięcy metrów kwadratowych. Dzięki temu jest tam wiele zróżnicowanych atrakcji, które nie tylko zabawiają, ale także rozwijają najmłodszych. W niektórych miejscach wymagane jest myślenie, kombinowanie czy wcielanie się w różnego rodzaju role.

W planach do jeszcze lepszego zagospodarowania dysponowanego terenu jest jeszcze m.in.: trampolina na wiszącej trawie, wioska góralska czy kolejka tyrolska.