1:0 w Środzie Wielkopolskiej

Z całą pewnością dużo powodów do dumy mają gracze Polonii Środy Wielkopolskiej, którzy na własnym boisku podejmowali Jarotę Jarocin. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Spotkanie nie należało do łatwych, a goście byli o krok od remisu. Gospodarzom udało się jednak wyjść z opałów obronną ręką. Najważniejsze, że udało się skompletować 3 punkty, dzięki czemu można mówić o pozytywnym dla Polonii zakończeniu 22 kolejki 3 ligi.

Przebieg spotkania

Od początku spotkania widać było, że będzie to męska gra, a każda drużyna jest nastawiona na zwycięstwo. W efekcie mieliśmy do czynienia z naprawdę zaciętym bojem. Pierwsza połowa okazała się jednak szczęśliwa dla gospodarzy. Otóż w 37 minucie gola dla Polonii zdobył Antoni Prałat. Gospodarze nie zdołali strzelić więcej bramek, mimo że mieli kilka składnych akcji, ale to i tak rezultat o wiele lepszy od Jaroty, która nie strzeliła nic. W drugiej połowie żaden z zespołów nie osiągnął wyraźniej przewagi. Zabrakło goli. Jednakże dzięki jednobramkowej przewadze z I połowy, ostatecznie to Polonia wyszła z tego zwycięsko.