Zaczął się remont drogi na odcinku Miłosław-Skotniki. Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont drogi. Planowana inwestycja dotyczy 3,5 kilometrowego odcinka między Miłosławem a Skotnikami. Łączny koszt remontu pochłonie 3 291 261,87 zł brutto. Przedsiębiorstwo powinno ukończyć roboty drogowe w ciągu 98 dni, czyli do końca roku 2021.

Na kierowców czeka z pewnością wiele utrudnień, takich jak ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości do 40 km/h, zakazu wyprzedzania oraz chwilowymi zamknięciami ruchu na czas przejazdu pojazdów budowlanych. Alina Cieślak, rzeczniczka GDDKiA oraz funkcjonariusze policji bardzo proszą o dostosowanie się do powyższych wymogów, szczególnie tych związanych z ograniczeniem prędkości. Podczas remontów drogowych bardzo łatwo o wypadek, więc odpowiednia prędkość jest kluczowa do bezpiecznego przemierzania odcinka, zarówno dla kierowcy, jak i pracowników.

W zakres remontu wchodzi kilka działań. Pierwszym z nich jest frezowanie powierzchni drogi, drugim natomiast remont cząstkowy nawierzchni. Pracownicy wymienią również warstwę wiążącą i warstwę ścieralną nawierzchni, a także oznakowanie poziome i pionowe.

Miejmy nadzieję, że nie będzie większych utrudnień i remont przebiegnie zgodnie z planem, szczególnie czasowym.