W czwartkowy wieczór drugoligowy zespół piłki ręcznej UKS Bachus Zielona Góra miał nieudane starcie ze swoim pierwszoligowym odpowiednikiem – AZS UZ Zielona Góra. W rywalizacji, która składała się z trzech tercji liczących po 20 minut każda, UKS Bachus musiał uznać wyższość przeciwnika przegrywając z nim 25:43.

Dla zawodników UKS Bachus spotkanie to miało charakter kontrolnej próby sił i formy fizycznej przed sobotnim ligowym meczem przeciwko drużynie KPR Środa Wielkopolska. Sebastian Lotko, jeden z trenerów Bachusa podzielił się swoimi przemyśleniami na temat ostatniego sparingu.

Z drugiej strony, Ireneusz Łuczak, szkoleniowiec zespołu AZS UZ Zielona Góra, po konfrontacji ze swoją drugoligową odpowiedniczką, wyraził swoje zadowolenie. Podkreślił on znaczenie tego typu meczów-sprawdzianów dla jego drużyny, szczególnie w kontekście nadchodzącej, dłuższej przerwy w rozgrywkach ligowych.