Przed nami kolejny dzień letniej aury. Dzień rozpocznie się od umiarkowanej temperatury 13 stopni Celsjusza, którą zarejestrujemy około trzeciej nad ranem. Od tej pory, temperatura powietrza będzie systematycznie rosła, osiągając do siódmej rano już 16 stopni. Najwyższy punkt termiczny zaplanowany jest na godzinę piętnastą, kiedy to słupek rtęci wskaże 29 stopni Celsjusza. Warto jednak pamiętać, że temperatura odczuwalna będzie o 2 stopnie wyższa. Dzień zakończy się stopniowym ochłodzeniem – o godzinie dwudziestej drugiej na termometrach ujrzymy wartość 20 stopni.

Poranek przyniesie nam idealne warunki do podziwiania nieba – niebo nad nami pozostanie bezchmurne. Niemniej jednak wieczorem należy spodziewać się zachmurzenia. Mieszkańcy Środy Wielkopolskiej mogą cieszyć się brakiem opadów przez ostatnie dni, trend ten utrzyma się również w dniu dzisiejszym.

Wiatr tego dnia będzie zmienny i słaby, utrzymując prędkość na poziomie 5 km/h. Jeżeli chodzi o słońce, wskaźnik promieniowania UV osiągnie średni poziom, wynoszący 4 punkty na 10-stopniowej skali. Zalecamy unikać przebywania na pełnym słońcu, szczególnie bez odpowiedniej ochrony. Warto założyć ubrania zakrywające ciało, okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy. Aplikacja kremów z filtrem UV, to konieczność w takie dni.