Niecodzienna sytuacja miała miejsce 16 czerwca 2024 r., niewiele po godzinie 19:00. Patrolujący teren powiatu średzkiego funkcjonariusze policji postanowili zatrzymać do kontroli drogowej dwóch mężczyzn, przemieszczających się motocyklem Yamaha. Mimo wysłanych w ich kierunku sygnałów świetlnych i dźwiękowych o różnej częstotliwości, operator pojazdu nie zastosował się do wezwania, ale zamiast tego zdecydował się na zwiększenie prędkości oraz skręt w leśną drogę, usiłując uciec patroli.

Policjanci z jednostki średzkiej natychmiast podjęli decyzję o kontynuacji pościgu i po krótkim czasie udało im się zatrzymać zarówno kierowcę motocykla, jak i jego pasażera. Legalizacja tożsamości 31-letniego kierującego ujawniła, że był on objęty czynnym zakazem sądowym prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Ale to nie były wszystkie nieprawidłowości – motocykl, którym poruszali się mężczyźni, nie posiadał aktualnego badania technicznego. Co więcej, dowód rejestracyjny tego pojazdu był zatrzymany w systemie za stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Nałożono na 31-latka surową karę finansową, ale to nie koniec jego problemów – teraz będzie musiał również odpowiadać przed sądem za popełnione przestępstwa. Informacje te przekazała sierżant Izabela Jasińska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.