Rozpoczęły się zapisy na I Średzki Maraton Rowerowy 24H, który organizowany jest przez Klub Turystyki Wszelakiej oraz Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Odbędzie się on pod koniec sierpnia, dokładnie w dniach 24-25.

Maraton będzie miał formę pętli o długości 25,7 km – dystansu, jaki bez problemu pokona nawet osoba, która rowerem jeździ sporadycznie. Zadaniem uczestników będzie zmierzenie się z wyzwaniem ile kilometrów są w stanie przejechać w ciągu całej doby. Istotnym informacją jest to, że po każdym okrążaniu pętli uczestnik ma możliwość krótkiego odpoczynku.

Na punkcie start/meta organizatorzy przygotowali miejsca, gdzie można uciąć sobie drzemkę na leżaku oraz posilić się smaczną kawą lub herbatą. Po odpoczynku uczestnik może podjąć decyzję – albo kontynuować jazdę i przystąpić do kolejnej pętli, albo skończyć swój udział w maratonie i poinformować o tym organizatorów – podkreślają przedstawiciele Klubu Turystyki Wszelakiej oraz Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej.