Polska Agencja Żeglugi Powietrznej postanowiła ogłosić konkurs dla nowych pracowników. Jeśli przejdziesz dwuletnie szkolenie, może cieszyć się dobrą pracę i świetnymi zarobkami.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej po raz pierwszy od wybuchu pandemii szuka kandydatów do pracy w charakterze kontrolerów ruchu lotniczego. Oferta pracy PAŻP zawsze cieszy się dużym powodzeniem. Według danych na jedno stanowisko przypada aż stu kandydatów.

Nabór potrwa do 9 marca, a przyszli pracownicy powinni liczyć się z zatrudnieniem w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku.

Kandydaci do pracy w charakterze kontrolera ruchu lotniczego muszą mieć wykształcenie co najmniej średnie, znać język angielski i posiadać nienaganną dykcję. Ponadto muszę charakteryzować się m.in. odpornością na stres, wyobraźnią przestrzenną, logicznym myśleniem i umiejętnością pracy w grupie. 

Po przejściu rekrutacji, kandydatów czeka intensywny kursu i szkolenia podczas których otrzymają oni niezbedną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Szkolenie dotyczy pracy na symulatorze i obowiązkowe kilka miesięcy pracy pod okiem doświadczonego, zawodowego kontrolera ruchu lotniczego. Kurs trwa dwa lata, a koszt wyszkolenia jednego kontrolera ruchu lotniczego, jak wskazuje PAŻP, to kwota wahająca się od około 600 tys. zł do nawet 1 mln zł.

Można zarobić nawet kilkanaście tysięcy

Zawód kontrolera ruchu lotniczego jest niezwykle trudny i odpowiedzialny. Dlatego też w trakcie kursu i szkolenia kandydaci otrzymywać będą wynagrodzenie równe minimalnemu na podstawie umowy o pracę. Po ukończeniu szkolenia, a także w związku ze stażem pracy i zajmowanym stanowiskiem pensja jest zdecydowanie większa. Pełnoprawni kontrolerzy zarabiają od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy brutto. 

Zgodnie z nowym regulaminem wynagradzania kontrolerzy ruchu lotniczego mogą zarobić nawet do 45 tys. złotych.