Bez wątpienia, dzień 21 kwietnia będzie dla mieszkańców gminy Środa dniem decyzji. To właśnie oni zdecydują, kto będzie rządził ich miastem przez najbliższe lata. Wszystko dlatego, że żaden z kandydatów nie zdołał zdobyć ponad 50% głosów podczas pierwszej tury wyborów na burmistrza tej miejscowości. Wyniki były dość bliskie tej granicy, zwłaszcza dla Piotra Mielocha, który otrzymał najwięcej głosów.

Państwowa Komisja Wyborcza udostępniła pełne wyniki wyborów o godzinie 7:00. Podsumowanie pokazuje liczbę głosów, jakie zdobyli kandydaci w każdym z 31 obwodów wyborczych:

Piotr Mieloch zebrał łącznie 6 957 głosów, co stanowiło nieco mniej niż połowę – dokładnie 48,93%. Tuż za nim znalazł się Wojciech Ziętkowski, który otrzymał poparcie od 5 306 wyborców, co dało mu wynik na poziomie 37,32%. Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka zdobyła 1 271 głosów, co równało się 8,94% wszystkich głosów. Na koniec listy znalazł się Jacek Ziembiński z wynikiem 684 głosów, co stanowiło 4,81% wszystkich oddanych głosów.

Warto również zauważyć, że frekwencja wyborcza w gminie Środa była dość wysoka – wyniosła ona 57,14% uprawnionych do głosowania mieszkańców.