Wrzesień mija co roku pod hasłem “Sprzątania świata”. Różne akcje odbywają się na terenie całej Polski. Również w 2021, w trzeci weekend miesiąca, odbędą się obchody tego wyjątkowego dnia.

Pomiędzy 17 a 19 września 2021 roku będzie miała miejsce 28 Akcja Sprzątania Świata – Polska. W ten weekend mieszkańcy Środy Wielkopolskiej, ale także innych miast w kraju, powinni indywidualnie lub wspólnie zakasać rękawy i zająć się zbieraniem śmieci. Nie chodzi tylko o wspólne przestrzenie, takie jak rowy, parki, lasy czy skwery, ale również własne ogródki przydomowe lub działkowe.

Szczególny nacisk powinni kłaść nauczyciele, którzy w trakcie zajęć mogą przygotować i pozytywnie nastawić uczniów na pracowity weekend. Gmina zwraca się z prośbą do szkół, aby przeprowadziły dyskusje na temat odpowiedniej segregacji oraz nie śmiecenia. Świadomość ekologiczna młodych osób jest w dzisiejszym świecie najważniejsza, ponieważ to od nich zależy, jak będzie wyglądała planeta w przyszłości.

Należy pamiętać, że Ziemia to jedyny dom ludzi. To od nas zależy, jak będziemy funkcjonować w przyszłości. Natura to wspólne dobro, o które powinno się dbać. Pandemia COVID-19 podkreśliła jak bardzo jesteśmy uzależnieni od natury. Warto mieć to na uwadze i z uśmiechem oraz energią świętować Sprzątanie świata.