Września przygotowała dla mieszkańców swojego miasta oraz okolic niesamowite wydarzenie. Spodoba się szczególnie miłośnikom aktywnego wypoczynku.

W sobotę, 28 sierpnia 2021 roku, odbędzie się czwarta edycja Ekologicznego Rajdu Rowerowego Doliną Wrześnicy. Start rajdu został wyznaczony na godzinę 10.00 spod LOK-u przy ul. Ogrodowej we Wrześni, od strony Ogrodu Bractwa Kurkowego). Udział jest bezpłatny, jednak organizatorzy proszą o wcześniejszy zapisy na adres [email protected].

Trasa rajdu będzie liczyć 25 km. Uczestnicy przejadą przez miejscowości Gutowo Wielkie, Sędziwojewo, Otoczną, Szemborowo, Stanisławowo oraz Wódki. Koniec wyścigu wyznaczony został w grodzie, w Grzybowie. Na rajdowców czeka nie tylko trasa rowerowa, ale również zadania, które będą dostawać na różnych stacjach w kolejnych miejscowościach. Cóż to za zadania? Quizy, mapki i konkursy, ale więcej okaże się dopiero w trakcie.

Na uczestników oraz kibiców czeka poczęstunek na mecie, podobno nie zabraknie domowych wypieków! Podobnie jak dobrej zabawy atrakcji, a przede wszystkim satysfakcji z przebytego odcinka. Będzie to możliwość nie tylko do spędzenia aktywnie i zdrowo wolnego czasu. Wyznaczony odcinek ciągnie się przez dwie piękne doliny – Dolinę Wrześni oraz Strugi Rudnik. To niesamowita okazja do poznania podziwiania lokalnych terenów, które zdecydowanie warte są zainteresowania. Organizowany rajd to również możliwość zintegrowania sąsiadów, członków rodzin oraz społeczność międzymiastową. To także znakomity sposób na edukację dla starszych dzieci, które poprzez aktywny wypoczynek zdobędą ekologiczną świadomość i zrozumieją, jaki pozytywny wpływ na naszą planetę może mieć jazda na rowerze.

Warto wykorzystać ostatnie dni lata w sposób jaki proponuje Września. Kto wie czy pogoda później dopisze!