Kilka dni temu ukazała się najnowsza odsłona rankingu Perspektywy. Jest to najbardziej znany ranking, w którym wybierane i szeregowane jest 1000 najlepszych liceów w Polsce. W zestawieniu znalazły się także szkoły ze Środy Wielkopolskiej.

Najwyżej w powiecie, bo na 418. miejscu w rankingu ogólnopolskim uplasowało się liceum będące częścią Zespołu Szkół Akademickich. Otrzymało ono srebrny znak jakości. W rankingu znalazło się także Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich, które zajęło 797. miejsce w krajowej klasyfikacji, otrzymując brązowy znak jakości.

Podobnie wyglądają wyniki klasyfikacji wojewódzkiej. Zespół Szkół Akademickich zajął 34. miejsce, zaś Liceum Ogólnokształcące na 71. miejsce. Ogólnie w wielkopolskim rankingu znalazło się 98 liceów.

Co decyduje o dostaniu się do rankingu?

Wśród kryteriów branych pod uwagę przy ocenianiu szkół znajdują się przede wszystkim wyniki egzaminu maturalnego. Statystyki obejmują zarówno wyniki z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Oceniano także sukcesy uczniów danej szkoły w olimpiadach przedmiotowych.

Miejsce, jakie dana placówka zajmuje w rankingu Perspektywy dla wielu uczniów stanowi ważne kryterium przy wyborze szkoły średniej. Jest to bardzo dobra wiadomość dla średzkich szkół. Oby tak dalej albo i lepiej. Gratulacje!