Wojciech Pawłowski, trener Hydrotrucku Sportowej Czwórki Radom, klubu pierwszoligowych piłkarek nożnych, zapowiedział zwycięstwo w nadchodzącym meczu. Zdeterminowany szkoleniowiec ma na celu zapewnienie swojej drużynie spokojnej przerwy zimowej poprzez wygraną w ostatniej rozgrywce tego roku, która odbędzie się na wyjeździe przeciwko Pogoni Środa Wielkopolska.

Pierwotnie spotkanie miało miejsce 19 listopada, jako część 11 kolejki Orlen I ligi kobiet. Niemniej jednak, intensywne opady śniegu uniemożliwiły jego przeprowadzenie. Teraz obie drużyny optymistycznie patrzą w przyszłość, mając nadzieję na udaną rywalizację w najbliższą niedzielę.

Chociaż prognozy pogody nie napawają optymizmem ze względu na możliwe śnieżyce, trener Pawłowski utrzymuje wysoki duch swojej drużyny. Mimo że zespół nie jest faworytem spotkania, Pawłowski jest przekonany o potencjale swojego teamu do sprawiania niespodzianek na boisku.

Pogoń Środa Wielkopolska jest obecnie na trzecim miejscu w tabeli, ale zwycięstwo mogłoby ją awansować na drugie miejsce. Z drugiej strony, Hydrotruck Sportowa Czwórka, z 14 punktami na koncie i zajmująca siódme miejsce, nie musi obawiać się o spadek. Niemniej jednak, zawodniczki są świadome, że wygrana w niedzielę dałaby im komfortowy margines 11 punktów nad strefą spadkową na okres zimowy.

Niestety, Hydrotruck Czwórka nie będzie mógł wystawić swojego najsilniejszego składu na niedzielny mecz. Klaudia Żabicka będzie musiała odpocząć z powodu zbyt wielu żółtych kartek. Kinga Ptaszek natomiast, po kontuzji głowy i powrocie do treningów, stawia pod znakiem zapytania swoją obecność na niedzielnym spotkaniu.