W ostatnią środę zwróciliśmy uwagę na oficjalne ostrzeżenie wydane przez policję w Środzie odnośnie bezpieczeństwa na drogach. Służby poradziły kierowcom, aby zachować ostrożność, przestrzegać zasady ruchu drogowego i upewnić się, że są trzeźwi i wypoczęci przed wsiadaniem za kółko. Dodatkowo, poinformowaliśmy o zwiększonej obecności patroli policyjnych na drogach powiatu i planowanej kontroli trzeźwości kierowców. Dzisiaj odbyła się operacja pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

Podczas tej operacji aż sześciu kierowców było pod wpływem alkoholu, a jeden z nich był kompletnie nietrzeźwy. Dodatkowo, ujawniono dwóch rowerzystów jadących po alkoholu.

Kilka minut po piątej nad ranem, w Środzie Wielkopolskiej został zatrzymany do kontroli drogowej kierowca pojazdu marki Renault Master. Mężczyzna pochodzący z Białorusi miał 0,44 promila alkoholu we krwi. Kilkanaście minut później, w Klęce policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Peugeot. Mieszkaniec gminy Żerków miał 0,32 promila alkoholu w organizmie.

O 5:15 rano, w Środzie Wielkopolskiej zatrzymano rowerzystę pod wpływem alkoholu. Kierujący okazał się mieszkańcem gminy Środa Wielkopolska i miał 0,74 promila alkoholu we krwi. Następnie, w Zaniemyślu kontrolę policyjną przeszedł kolejny rowerzysta, który miał w organizmie 0,5 promila alkoholu.

Kwadrans przed szóstą rano, w Środzie Wielkopolskiej jazda została uniemożliwiona innemu nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna prowadził pojazd marki Fiat Punto będąc pod wpływem alkoholu – miał 0,28 promila alkoholu w organizmie.