Zawisza Bydgoszcz doznał trzeciej porażki w bieżącym sezonie III ligi. W rozgrywkach siódmej kolejki, drużyna Naszego miasta przegrała 2:3 na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska, co jest zdecydowanie nie satysfakcjonującym wynikiem.

Przed samym rozpoczęciem spotkania trener Zawiszy, Adrian Stawski, został zmuszony do przemeblowania swojej jedenastki. Hubert Jaskuła, jedna z kluczowych postaci drużyny, odniósł kontuzję podczas rozgrzewki. Jego miejsce od pierwszej minuty meczu zajął Sebastian Rugowski.

Pierwsza połowa spotkania przyniosła jedną bramkę. Jej zdobywcą był Alex Protasiuk, który umieścił piłkę w siatce strzałem piętą po asyście Oscara Romero. Po godzinie gry Polonia powiększyła swoją przewagę na 2:0. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego od Bartkowiaka, Piotr Skrobosiński skierował piłkę do siatki strzałem głową.

Odpowiedź „niebiesko-czarnych” nadeszła 60 sekund później. Patryk Urbański skonwertował rzut karny, który sędzia podyktował za zagranie piłki ręką przez autora drugiego gola dla gospodarzy. Jednak tuż po wznowieniu gry przez Polonię, miejscowi przeprowadzili świetną kontrę, którą na bramkę zamienił Oscar Romero. Adrian Stawski zdecydował się na wprowadzenie do gry Patryka Mikitę, a ten w 66 minucie dołożył swoje nazwisko do listy strzelców po podaniu od Młynarczyka. Niemniej jednak bydgoszczanie nie zdołali już odrobić strat i przegrali ostatecznie 2:3, ponosząc trzecią porażkę w tym sezonie ligowym.

W trakcie kolejnej, ósmej serii spotkań, Zawisza będzie musiał zmierzyć się na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. Mecz odbędzie się w sobotę, 14 września o godzinie 15:00.